Motul HRSMP Digital

Mistrzostwa Motul HRSMP Digital, czyli wirtualna rywalizacja historycznych aut w czasie pandemii. To pierwsza taka inicjatywa zawodników rajdowych mistrzostw Polski realizowana pod auspicjami PZM, w ramach szeroko zakrojonego programu PZM Digital prowadzonego przez Podkomisję Nowych Technologii GKSS PZM. Sponsorem tytularnym była firma Motul.    Oficjalnym Partnerem Mistrzostw Motul HRSMP Digital była Fundacja Pomocy Dzieciom z Chorobą Nowotworową, prowadząca kampania społeczną “Wyprzedzamy nowotwór”, którą od początku wspiera PZM oraz zawodnicy Motul HRSMP w „realu”. W 2020 robili to również w rajdach wirtualnych.

Sezon składał się z trzech rund, a każda runda to osiem odcinków specjalnych. Rywalizacja odbywała się na platformie Dirt3, która umożliwia rywalizację na komputerach oraz konsolach PS3 oraz Xbox360. Jej atutem było to, że gra ma niewielkie wymagania sprzętowe, jest łatwo dostępna i można niskim kosztem przystąpić do rywalizacji.

Za wyborem Dirt3 stało także ponad 20 aut historycznych spełniających wymagania tradycyjnych rajdów historycznych. Do wyboru w wirtualnej rywalizacji są dobrze znane z tras Motul HRSMP m.in. Fiat 131 Abarth, Ford Escort MkII, Lancia Fulvia Coupe. Co więcej, organizator Mistrzostw Motul HRSMP Digital dopuścił do startu legendarne auta Grupy B, których starty w imprezach tradycyjnych są zakazane.

Rywalizacja o tytuły Mistrzów Motul HRSMP Digital prowadzona była w dwóch klasyfikacjach – Motul HRSMP oraz Open. Pierwsza przeznaczona dla zawodników rywalizujących w Motul HRSMP, a także członków ich ekip, osób oficjalnych rund HRSMP i HRPP oraz sędziów. W Klasyfikacji Open mierzyli się pozostali licencjonowani kierowcy i piloci rajdowi. Przewidziana była też klasyfikacja Gość dla mistrzów wszystkich konkurencji sportu samochodowego oraz specjalnie zaproszonych VIP-ów.

Więcej informacji można uzyskać pod adresem motul.hrsmp@digitalrally.pl, który służy do zgłoszeń oraz komunikacji z zawodnikami.

Tablica ogłoszeń - 3. runda Motul HRSMP Digital

Wyniki prowizoryczne 3. rundy Motul HRSMP Digital

Do najlbliższej rundy

Motul HRSMP