Aktualności

Mistrzostwa Motul HRSMP Digital – pytania i odpowiedzi

W związku ze startem Mistrzostw Motul HRSMP Digital publikujemy najczęściej pojawiające się pytania i odpowiedzi dotyczące wirtualnej rywalizacji.

Co to są Mistrzostwa Motul HRSMP Digital?

Wirtualna rywalizacja historycznych aut w czasie pandemii. To pierwsza taka inicjatywa zawodników rajdowych mistrzostw Polski realizowana pod auspicjami PZM, w ramach szeroko zakrojonego programu PZM Digital prowadzonego przez Podkomisję Nowych Technologii GKSS PZM.  Sponsorem tytularnym jest firma Motul. Oficjalnym Partnerem Mistrzostw Motul HRSMP Digital jest Fundacja Pomocy Dzieciom z Chorobą Nowotworową, prowadząca kampania społeczną “Wyprzedzamy nowotwór”, którą od początku wspiera PZM oraz zawodnicy Motul HRSMP w „realu”. Teraz robić to będą również w rajdach wirtualnych.

Kto może wziąć udział w Motul HRSMP Digital?

Rywalizacja o tytuły Mistrzów Motul HRSMP Digital będzie prowadzona w dwóch klasyfikacjach – Motul HRSMP oraz Open. Pierwsza jest przeznaczona dla zawodników rywalizujących w Motul HRSMP, a także członków ich ekip, osób oficjalnych rund HRSMP i HRPP oraz sędziów. W Klasyfikacji Open zmierzą się pozostali licencjonowani kierowcy i piloci rajdowi. Przewidziana jest też klasyfikacja Gość dla mistrzów wszystkich konkurencji sportu samochodowego oraz specjalnie zaproszonych VIP-ów.

Jak zapisać się do Motul HRSMP Digital?

W zakładce Digital jest formularz, który należy wypełnić oraz wysłać na adres email: motul.hrsmp@digitalrally.pl

Ile kosztuje zgłoszenie do Motul HRSMP Digital?

Wpisowe wynosi 0 zł.

Dlaczego rywalizacja odbywa się na platformie Dirt3?

Rywalizacja będzie odbywać się na platformie Dirt3, która umożliwia rywalizację na komputerach oraz konsolach PS3 oraz Xbox360. Jej atutem jest to, że gra ma niewielkie wymagania sprzętowe, jest łatwo dostępna i można niskim kosztem przystąpić do rywalizacji. Za wyborem Dirt3 stało także ponad 20 aut historycznych spełniających wymagania tradycyjnych rajdów historycznych.

Ile będzie rund Motul HRSMP Digital?

Sezon składał się będzie z 8 rund, a każda runda to osiem odcinków specjalnych.

Jakie rajdy będą rundami Motul HRSMP Digital?

Ściganie w Motul HRSMP Digital rozpoczniemy od śnieżnego Rajdu Norwegii. Kolejne rajdy będziemy ogłaszać wraz z rozpoczęciem zgłoszeń do następnych rund. Korzystamy z tras dostępnych w Dirt3.

Jak wygląda punktacja w rundach Motul HRSMP Digital?

Punktacja jest taka sama jak w Motul HRSMP 2020. To oznacza, że punkty zdobywa najlepszych 15 uczestników. Zwycięzca może liczyć na 30 punktów, za drugie miejsce jest ich 24, a za trzecie 21. Dodatkowo punktowany będzie Power Stage. Pełna punktacja dostępna jest w Regulaminie.

Gdzie znajdę regulamin Motul HRSMP Digital?

Regulamin Mistrzostw Motul HRSMP Digital dostępny jest w zakładce Digital.

Do najlbliższej rundy

Motul HRSMP