Aktualności

Znamy zwycięzców pierwszej rundy Motul HRSMP Digital

26 graczy wzięło udział w Cyfrowym Rajdzie Norwegii, który był pierwszą rundą mistrzostw Motul HRSMP Digital. Wirtualna rywalizacja w klasycznych rajdówkach dostarczyła niesamowitych emocji. Dwóch najszybszych kierowców na mecie rozdzieliło niespełna osiem sekund.

Sezon Motul HRSMP Digital zainaugurował Zimowy Rajd Norwegii. Uczestnicy mierzyli się dwukrotnie z próbami Skaarsetsaga, Paalsrudvegen, Hamar Descent oraz Kantvegen – raz przejeżdżali je w dzień, a raz w nocy. Dla zawodników z Motul HRSMP była to nie lada gratka, by sprawdzić się za kierownicą w iście zimowych warunkach. W świecie realnym do tej pory jeszcze takiej możliwości nie mieli – cykl Motul HRSMP rozgrywany był głównie podczas rund asfaltowych, w 2019 roku po raz pierwszy w kalendarzu pojawiła się runda szutrowa – PZM 76. Rajd Polski.

Do rywalizacji w pierwszej rundzie Motul HRSMP Digital przystąpiło 26 graczy. Zawodnicy startowali w trzech klasyfikacjach Motul HRSMP, Open oraz Gość. W rywalizacji Motul HRSMP najmocniej obsadzona była kategoria FIA 4 – pojechało w niej aż 14 aut, z czego 12 to były Audi Quattro Rallye. I to auto okazało się gwarantem sukcesu. W pierwszej rundzie triumfował Michał Pryczek z eMTS Dzierżoniów, który w Motul HRSMP Digital startuje pod pseudonimem Il Harvester. O zwycięstwo stoczył pasjonujący bój z użytkownikiem MSR reprezentującym GO+Cars. Na mecie rajdu obu rozdzieliło niespełna osiem sekund. Pryczek był najszybszy w FIA 4 oraz został liderem Historycznej Klasyfikacji Generalnej.

W kategorii FIA 1 triumfował Andy Śruba w Lancii Fulvii, a Opel Kadett GT/E zapewnił załogom zespołu Wyprzedzamy Nowotwór Rally dwa najwyższe stopnie podium w FIA 2 – wygrał Wojciech Sroczyński przed Emilią Kotarską, czyli kierowca okazał się szybszy od swojego pilota. W FIA 3 zwycięstwo odniósł użytkownik OBRSO za kierownicą Fiata 131 Abarth.

Sezon dopiero się rozkręca

Mistrzostwa Motul HRSMP Digital to inicjatywa zawodników rajdowych mistrzostw Polski realizowana pod auspicjami PZM, w ramach szeroko zakrojonego programu PZM Digital prowadzonego przez Podkomisję Nowych Technologii GKSS PZM. Sponsorem tytularnym jest firma Motul. Oficjalnym Partnerem Mistrzostw Motul HRSMP Digital jest Fundacja Pomocy Dzieciom z Chorobą Nowotworową, prowadząca kampania społeczną “Wyprzedzamy nowotwór”.

Sezon Motul HRSMP Digital ma mieć osiem rund składających się z ośmiu odcinków specjalnych. Rywalizacja odbywa się na platformie Dirt3, która umożliwia rywalizację na komputerach oraz konsolach PS3 oraz Xbox360. Do klasyfikacji generalnych na koniec sezonu w klasach i kategoriach będzie liczyło się siedem startów, więc zawodnicy, którzy nie mogli wziąć udziału w pierwszym rajdzie wirtualnego sezonu, wciąż mogą dołączyć do rywalizacji i być w grze o końcowy triumf.

Kolejna runda Motul HRSMP Digital odbędzie się w drugiej połowie maja.

WYNIKI 1. rundy mistrzostw Motul HRSMP Digital >>

KLASYFIKACJE po 1. rundzie mistrzostw Motul HRSMP Digital >>

Więcej informacji w zakładce Digital >>

Do najlbliższej rundy

Motul HRSMP